Były szef Narodowego Centrum Kultury zostanie dyrektorem łódzkiego Teatru Nowego?

PO zadba o swojego człowieka?

Krzysztof Dudek, do niedawna dyrektor Narodowego Centrum Kultury, ma zostać dyrektorem Teatru Nowego w Łodzi – dowiedziała się „Gazeta Finansowa”. Według naszych informatorów o posadę dla byłego szefa NCK starać się mają przedstawiciele łódzkiej Platformy Obywatelskiej.

– Nowym dyrektorem naszego teatru ma zostać Pan Krzysztof Dudek, z wykształcenia prawnik, od 2009 roku działacz Platformy Obywatelskiej, prywatnie dobry znajomy Hanny Zdanowskiej. Parę dni temu zrezygnował z funkcji dyrektora Narodowego Centrum Kultury, a może raczej zrobił to zanim go wyrzucono – czytamy w liście jaki otrzymaliśmy od zaniepokojonych pracowników teatru.

PO unika odpowiedzi

– A propos pana pytań dotyczących obsady stanowiska dyrektora Teatru Nowego, uprzejmie informuję, że decyzja zostanie podjęta po rozmowach i konsultacjach z pracownikami teatru. Poinformuję pana o podjętych przez Prezydenta Miasta decyzjach – mówi nam rzecznik pani prezydent Hanny Zdanowskiej. Na pytanie czy liderka lokalnej PO i bliska znajoma Krzysztofa Dudka stara się o jego nominację, odpowiedzi nie otrzymaliśmy.

– Do tej pory nie otrzymaliśmy żadnej informacji z Urzędu Miasta Łodzi dotyczącej nowego dyrektora Teatru Nowego, ani sposobu powołania go przez organizatora instytucji – powiedziała nam Agnieszka Cytacka z Teatru Nowego w Łodzi.

Sam zainteresowany nie odpisał na nasze pytania dot. tego czy ubiega się o to stanowisko.

Kontrowersyjny dyrektor

Historie dziwnych wydatków Narodowego Centrum Kultury pod rządami Krzysztofa Dudka opisywaliśmy kilkukrotnie w „Gazecie Finansowej”. Największe kontrowersje wzbudziła jednak sprawa znikającego artykułu w portalu NaTemat.pl Tomasza Lisa o mobbingu pracownic tej instytucji. Po zniknięciu artykułu dziennikarze portalu otrzymali intratne umowy z NCK.

Cena milczenia

Kilka dni po opisaniu faktu, iż Dudek pełniąc funkcję dyrektora NCK zasiadał w Radzie Nadzorczej łódzkiej spółki komunalnej Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego kontrowersyjny szef Centrum zrezygnował z swojego stanowiska.

Dyrektor to ma klawe życie

Szef Narodowego Centrum Kultury podał się do dymisji

Nasi informatorzy obawiają się, że w Teatrze Nowym powtórzą się sytuacje znane z Narodowego Centrum Kultury.