Jedyne takie miejsce w Warszawie

Deweloperzy coraz częściej szukają XIX- i XX-wiecznych kamienic w centrach miast, by zamienić je na luksusowe apartamentowce „z duszą”. Takimi inwestycjami są dwie kamienice przy ulicy Foksal w Warszawie. Obie kiedyś zapomniane, dziś mają szansę stać się niezwykle prestiżową lokalizacją w stolicy. Obie kamienice przy ul. Foksal (numer 13 i 15) pochodzą z przełomu XIX i XX wieku. Jeszcze do niedawna stanowiły dzikie przytulisko dla bezdomnych i zbuntowanej młodzieży. Ghelamco Residential chce przywrócić im dawny blask i świetność.


Przywrócić blask

Prowadzone aktualnie przez dewelopera prace mają na celu jak najdokładniejsze odrestaurowanie przedwojennych fasad i zachowanych elementów wnętrz obu budynków – wyjątkowo ozdobnych sztukaterii i fresków, marmurowych schodów i mozaiki na klatkach schodowych, a także unikalnych drewnianych parkietów w apartamentach. Zostanie to wszystko przywrócone pomimo początkowych sporów z warszawską konserwator zabytków, która miała nieco inna wizję niż deweloper.

Oryginalne wykończenie

Łączna powierzchnia obu budynków, wynosząca 8 000 m2, zostanie podzielona na 54 apartamenty o zróżnicowanym metrażu – od 80 do 250 m2. Z okien apartamentów zlokalizowanych na najwyższych piętrach będzie można podziwiać panoramę stolicy. Wszystkie dostępne w inwestycji lokale zostaną zaaranżowane zgodnie z najnowszymi standardami. Między innymi w tym celu współpracująca z Ghelamco pracownia architektoniczna PRO ART prowadzi badania, które pozwolą ustalić pierwotny kolor ścian w poszczególnych wnętrzach czy drzwi wejściowych do znajdujących się w kamienicach mieszkań.

Będzie podziemny garaż

W kamienicach przy Foksal deweloper zaplanował podziemny garaż dla mieszkańców i windy, które połączą kondygnacje parkingowe z mieszkaniowymi. Chce również przywrócić funkcję portiera, który będzie prawą ręką mieszkańców w zarządzaniu nie tylko budynkiem, ale również – na życzenie mieszkańców – apartamentami. Oprócz tego w inwestycji zaplanowano instalację okablowania niezbędnego do inteligentnego zarządzania.