Mieszkanie dla singla

Zbliża się koniec wakacji. Na warszawskim rynku pracy pojawi się więc kolejna fala absolwentów wracających z ostatnich beztroskich wakacji oraz jeszcze większa grupa studentów. Wszyscy oni będą próbować osiągnąć sukces i znaleźć swoje stałe miejsce w stolicy. Absolwenci wyższych uczelni nawet mimo nieugruntowanej jeszcze sytuacji na rynku pracy i słabym zapleczu finansowym, pragną zakupu swojego pierwszego „M”. Szukają z reguły mieszkań, których górna granica nie przekracza 280 – 330 tys. zł. Największe zapotrzebowanie w tym sektorze klientów jest na kawalerki typu studio, bądź też mieszkania dwupokojowe położone w mniej popularnych dzielnicach, jak np. Targówek i Białołęka, gdzie cena za metr kwadratowy jest odpowiednio niższa.


Okazje w Warszawie

Nie oznacza to, że nie można np. spotkać mieszkania trzypokojowego, które jest do nabycia za 350 tys. W sektorze mieszkań jednopokojowych należy zauważyć duże zróżnicowanie cenowe, które wynika głównie z lokalizacji, stanu technicznego mieszkania czy metrażu. Ceny kawalerek wahają się od 170 tys. zł nawet do 520 tys. zł, a najwięcej lokali tego typu możemy znaleźć w Śródmieściu, na Mokotowie i Woli, a więc w dzielnicach o dobrej lokalizacji.

Dobra lokata

W obecnej ofercie mieszkań dwupokojowych jest aż prawie dwa razy więcej niż kawalerek. Daje to możliwość większego wyboru zainteresowanym nabyciem czegoś więcej niż mieszkanie jednopokojowe, a ceny za metr kwadratowy zaczynające się od 6,5 tys. nie odstraszają młodych ludzi. Małe mieszkania są nie tylko inwestycją na własne potrzeby, często stanowią lokatę kapitału przynoszącą zyski, dlatego spora grupa inwestorów decyduje się na zakup właśnie tego typu nieruchomości.

Mieszkanie dla singla

Również deweloperzy zauważają powracającą modę na kupno niewielkich metrażem mieszkań umieszczają w swoich projektach coraz więcej lokali o powierzchni do 40 metrów kw. Są to najczęściej mieszkania typu „studio” z kuchnią otwartą na pokój. Jednakże rynek pierwotny w ostatnich latach nie obfitował w podobne oferty, deweloperzy stawiali na budowę mieszkań coraz większych metrażowo, przeznaczonych głównie dla rodzin z dziećmi. Obecnie zaczyna się z powrotem dostrzegać fakt, że potrzeby mieszkaniowe są też sygnalizowane przez singli.