Rosyjska mafia pisze polską ustawę hazardową!

Rozpoczęła się walka o kształt nowej ustawy hazardowej. Oprócz polskich firm biorą w niej udział gracze z zagranicy. Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zarejestrowali w grudniu ubiegłego roku przyjazd w tej sprawie przedstawicieli rosyjskiej mafii z Sołncewa koło Moskwy, uważanej za jedną z najpotężniejszych organizacji przestępczych na świecie – dowiedziała się „Gazeta Finansowa”.

            Ludzie Sołncewa oferowali fundusze na działalność lobbingową drobnym miejscowym przedsiębiorcom. W styczniu po Warszawie i w ministerstwie finansów zaczął krążyć projekt takiej zmiany. Zakłada on np., że automaty do gier znów będą legalne i naliczały wymagany podatek… licznikiem elektromechanicznym. – Raj dla kombinatorów. Nikt nie wiedziałby, ile jest w Polsce automatów, a każdy właściciel de facto płaciłby ile chce – komentuje jeden z przedsiębiorców z branży.

Wartość tylko rynku automatów w Polsce szacowana jest na 5 mld zł rocznie. W planach rządów uregulowanie rynku i wprowadzenie normalnych rozwiązań ma zapewnić budżetowi dodatkowe wpływy na sfinansowanie m.in. programu 500 zł na dziecko.

Więcej w najnowszej „Gazecie Finansowej”!

—–