Sala konferencyjna od A do Z

W dzisiejszym świecie spędzamy bardzo dużo czasu na spotkaniach, naradach oraz konferencjach. Dlatego projektując hotel biznesowy, należy postawić sobie za cel stworzenie optymalnej powierzchni konferencyjnej. Na co zwrócić uwagę przy wyposażaniu sali konferencyjnej? Czy krzesło jest istotnym elementem? Jakie są warunki udanej konferencji?

Co składa się na optymalne centrum konferencyjne w hotelu? Po pierwsze, będzie to odpowiednia liczba sal o różnych wielkościach tak, aby zapewniały odpowiednią powierzchnię zarówno pod małe spotkania rekrutacyjne dla kilku osób, jak i dla dużych bankietów na kilkuset gości.

Przemyślany wystrój

Po drugie, wystrój sal zapewniający najwyższy komfort podczas spotkań. Zaczynając od miękkiej wykładziny dobrze tłumiącej wszystkie dźwięki, poprzez stonowane kolory ścian pozwalające skupić się na prowadzącym, a na dużych oknach pozwalających cieszyć się światłem dziennym kończąc. Oczywiście w razie potrzeby musimy mieć możliwość ich szybkiego zaciemnienia.

Wygoda i komfort

Po trzecie, wyposażenie, przez które rozumiemy zarówno krzesła i stoły, jak i cały osprzęt AV. Wybierając krzesła oraz stoły, stawiamy sobie trzy kluczowe parametry. Wygoda, pozwalająca na komfortowe spędzenie całego dnia w pozycji siedzącej oraz zapewnienie idealnej przestrzeni do pracy, mając nawet możliwość regulacji wysokości oparcia. Lekkość, umożliwiającą łatwe i szybkie zmienianie ustawienia sali, w czym pomocna jest możliwość składania i łączenia stołów. Jakość wykonania, przekładająca się na żywotność mebli. Nie muszę chyba dodawać, że ich styl powinien się ładnie komponować z resztą sali.

Najnowsze technologie

Wyposażenie AV to obecnie temat rzeka, możliwości, które stworzył nam rozwój technologii, wydają się nieskończone. Projektując sale, kluczowe jest określenie ich dokładnej funkcji w zależności od jej rozmiaru i przeznaczenia, co pozwoli na zbudowanie systemu spełniającego oczekiwania klientów. W hotelu Focus Katowice Chorzów wykorzystaliśmy do tego technologię bezprzewodową, naszym celem było zapewnienie szybkiego łącza internetowego. Dzięki temu mamy możliwość organizowania wideokonferencji. Dzisiejsza technika w zakresie głośników sufitowych pozwoliła nam na osiągnięcie dźwięku na poziomie kina domowego. Cały system powinien być na tyle intuicyjny, aby nawet osoba spotykająca się z nim po raz pierwszy nie miała problemu z obsługą.

Czas na gości

Teraz, kiedy mamy już wszystkie elementy naszej układanki na miejscu, czas na pierwsze spotkania w naszym hotelu. Pamiętajmy, że najlepsze sale muszą być komplementowane profesjonalną obsługą klienta w hotelu.

Autor jest członkiem zarządu Focus Hotels

Avatar

Łukasz Płoszyński

dyrektor sprzedaży i marketingu sieci Focus Hotels S.A.