Znany profesor prawa promotorem pracy doktorskiej aferzysty!

Profesor Marek Chmaj współautor niezgodnej z Konstytucją ustawy o Trybunale Konstytucyjnym uchwalonej przez PSL i PO wypromował na doktora prawa znanego aferzystę Józefa Jędrucha, który dopuścił się malwersacji na około 430 mln zł – dowiedziała się „Gazeta Finansowa”.

Chmaj jest kierownikiem Katedry Prawa Publicznego i Praw Człowieka na Wydziale Prawa Uniwersytetu Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie, stałym ekspertem Nadzwyczajnej Sejmowej Komisji ds. Rozpatrzenia Niektórych Projektów Ustaw z Zakresu Prawa Wyborczego, Senackiej Komisji Ustawodawczej oraz Senackiej Podkomisji ds. Zmian w Konstytucji.

Zasłynął jako medialna twarz zmiany ustawy o TK autorstwa PO-PSL, uznanej za niezgodną z Konstytucją.
Jednym z recenzentów pracy Jędrucha była prof. Teresa Gardocka – prorektor SWPS, a prywatnie żona byłego Prezesa Sadu Najwyższego Lecha Gardockiego, obecnego dziekana Wydziału Prawa SWPS.

Sam Chmaj twierdzi, że gdy wszczęty został doktorat Jedrucha „nie był on jeszcze skazanym prawomocnym wyrokiem”. Gdy natomiast zapytaliśmy go o to jak się ma doktorat Jędrucha do etycznych standardów, jakie winny obowiązywać w nauce odpowiedział nam jedynie krótkim pytaniem: „Uprzejmie proszę o wskazanie standardów jakie naruszyłem”.

Jak ustaliliśmy zażyłość między Józefem Jędruchem, a profesorem Chmajem jest tak duża, że spędzali razem sylwestra. Według profesora, to z kim spędza sylwestra jest jego prywatną sprawą.

Więcej w najnowszym numerze „Gazety Finansowej”

Kupuj i czytaj on-line! 

 

——