Złote dzieci Platformy. Kariery niedostępne większości młodych Polaków

Zawodowe sukcesy Michała i Katarzyny Tusków, Tadeusza Komorowskiego oraz Katarzyna Kopacz zbiegły się w czasie, gdy ich rodzice byli najważniejszymi politykami PO, która niepodzielnie rządziła Polską w latach 2007-2015. Czy rzeczywiście dzieci czołowych polityków PO są tak zdolne i kreatywne, że tylko im dane było osiągnąć w ostatnich latach zawodowy sukces?

W czasach PRL kpiono, że szampan to luksusowy napój, który klasa robotnicza spożywa ustami swoich przedstawicieli. Podobna analogia dotyczy sukcesów młodych Polaków, których doświadczyli po rządami PO.

Michał Tusk zrobił błyskawiczną karierę w branży lotniczej. Dostał pracę w państwowych portach lotniczych i zlecenie od prywatnego przewoźnika powiązanego ze spółką Amber Gold, która oszukała na setki milionów złotych ponad 11 tys. Polaków.

Siostra Michała Tuska – Katarzyna już jako 20 – letnia studentka psychologii trafiła na warszawskie salony i od tego momentu zaczęła robić zawodową karierę.  Potem wraz z koleżanką z Trójmiasta założyła  „Makelifeeasier” – swojego bloga o modzie i gotowaniu. Blog okazał się wielkim sukcesem, ma dzisiaj kilkadziesiąt tysięcy fanów na samym Facebooku i kilkadziesiąt tysięcy odsłon dziennie.

W zupełnie innej branży obraca się syn byłego prezydenta RP– Tadeusz Komorowski (ur. w 1981 r.). Jest najstarszym  z pięciorga dzieci Bronisława Komorowskiego. Ukończył socjologię i prawo na Uniwersytecie Warszawskim. Po studiach Tadeusz Komorowski szybko znalazł prace w warszawskiej Kancelarii Radcy Prawnego Małgorzaty Sobol przy ul. Pięknej 68, która operuje głownie na runku nieruchomości i współpracuje  z dużymi inwestorami, także z zagranicy.

O sporym sukcesie zawodowym może również mówić córka byłej premier Ewy Kopacz – Katarzyna Kopacz (ur. 1983 r.), która tak jak jej matka także została lekarzem. Obecnie pracuje na Akademii Medycznej w Gdańsku, gdzie prowadzi zajęcia, a także jest zatrudniona w gdańskiej Klinice Ginekologii i Położnictwa. Początkowo wydawało się, że z zatrudnieniem w klinice będzie trochę problem, bo nie było tam etatów. W końcu znalazł się etat dla pani Katarzyny, a jej kariera rozwija się niezagrożona.

Więcej o karierach dzieci prominentnych polityków PO można przeczytać w najnowszej „Gazecie Finansowej”.

Wydanie online można już kupić pod adresem: https://wogoole.pl/styczen/151-gazeta-finansowa-022016.html

——